Odwiedź nas na Facebook’u @ bagniukintertrans


17 godz temu

Bagniuk Inter Trans

Serdecznie zapraszamy na Polish Heritage Day Aberdeen. Podzielcie się ze swoimi znajomymi. Zapraszamy! ... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

2 dni temu

Bagniuk Inter Trans
Zobacz na Facebook'u

2 dni temu

Bagniuk Inter Trans

UK government
Find out what the agreement on EU citizens’ rights means for you.
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

2 tyg temu

Bagniuk Inter Trans

Gratulujemy Pani Anicie i Panu Tomaszowi. Tym razem przestronny dwupietrowy dom w szeregowcu przyznany przed Urząd Miejski. Na dole gościnna toaleta z prysznicem. Otwarta kuchnia z dużym salonem. Na pierwszym piętrze dwie sypialnie oraz duża łazienka z wanną i prysznicem. Na drugim piętrze główna sypialnia na poddaszu. W każdej sypialni wbudowane szafy wnękowe. Do tego własny ogrodek i dzielony podjazd. Rewelacja! Mamy nadzieję, że Pani Anita i Pan Tomek będą zadowoleni.

Szukasz własnych "czterech kątów"? Skontaktuj się z nami postaramy się pomóc.

UWAGA: Informujemy, iż również pomagamy zakupić prywatne nieruchomości nawet z depozytem 0%.

---
🏠 Biuro BIT
📬 ul. Rubislaw Terrace 14, Aberdeen AB10 1XE
☎ 01224 467940 ☎ 07877 858547

💻 www.bagniuk.com 📩 info@bagniuk.com
👍 www.facebook.com/bagniukintertrans

🕘 Godziny otwarcia:
Pon, Wt ▪ (10:00-17:00)
Śr ▪ (10:00-19:00)
Czw, Pt ▪ (10:00-17:00)
Sob ▪ (10:00-17:00) *
Nd ▪ (Nieczynne)

* Czynne w każdą pierwszą sobotę miesiąca

#mieszkanie #social #dom #aplikacje #flat #aberdeen #house #housingassociation #urządmiejski #4kąty
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

2 tyg temu

Bagniuk Inter Trans

Gratulujemy Pani Angelice i Panu Michałowi, którzy po niespełna tygodniu otrzymali oferte. W przyszłym tygodniu odbiorą Oni klucze do swojego nowego mieszkania typu maisonette (piętrowe). Dawno już się nam nie trafiło tak zadbane i przestronne lokum. Gratulujemy i dziękujemy za zaufanie.

Szukasz pomocy? Skontaktuj się z nami postaramy się pomóc.

🏠 Biuro BIT
📬 ul. Rubislaw Terrace 14, Aberdeen AB10 1XE
☎ 01224 467940 ☎ 07877 858547

💻 www.bagniuk.com 📩 info@bagniuk.com
👍 www.facebook.com/bagniukintertrans

🕘 Godziny otwarcia:
Pon, Wt ▪ (10:00-17:00)
Śr ▪ (10:00-19:00)
Czw, Pt ▪ (10:00-17:00)
Sob ▪ (10:00-17:00) *
Nd ▪ (Nieczynne)

* Czynne w każdą pierwszą sobotę miesiąca

#mieszkanie #social #dom #aplikacje #flat #aberdeen #house #housingassociation #urządmiejski #4kąty
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

Już połowa kwietnia a nam jeszcze zostały kieszonkowe kalendarze na rok 2018. Prosimy pytać podczas wizyty, chętnie się ich pozbędziemy 🙂 ... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

OFERTA PRACY

Biuro BIT poszukuje osoby do współpracy na 1/2 etatu.

WYMAGANIA:
» biegłą znajomość języka angielskiego (w mowie i w piśmie)
» obsługa komputera (Windows OS)
» znajomość pakietu MS Office (Excel, Word)
» zdolności organizacyjne
» umiejętność asertywnego prowadzenia rozmów telefonicznych
» samozatrudnienie

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
» fakturowanie
» prowadzenie księgi przychodów i rozchodów
» dbanie o utrzymanie czystości w biurze
» sprawdzanie i odbieranie poczty w formie tradycyjnej i elektronicznej
» nadzór nad dokumentami firmowymi oraz ochrona danych osobowych zgodnie z regulacjami GDRR
» organizowanie spotkań z klientami (również w j. angielskim)
» budowanie odpowiedniego wizerunku firmy podczas komunikacji z klientami

Płaca zależna od wieku i doświadczenia.

Osoby zaintereswane zapraszamy do wysyłania swojego CV na adres info@bagniuk.com do 20 kwietnia 2018.

www.bagniuk.com
tel. 01224 467940
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

BREXIT - Odpowiedzi na Wasze pytania możecie uzyskać w poniedziałek, 30 kwietnia o godzinie 17.00 w bibliotece głównej w Aberdeen. ... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

KARTY STAŁEGO KLIENTA

W odpowiedzi na Państwa prośby, z dniem 5 kwietnia 2018 zostaną przywrócone karty stałego klienta.

Po 9 wizytach zostanie wyliczona średnia kwota, jaką Państwo zapłacili za nasze usługi. Ta kwota stanie się kuponem rabatowym do wykorzystania podczas 10 wizyty.
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

SKŁADANIE WNIOSKÓW O STATUS OSOBY OSIEDLONEJ

Obywatele UE oraz członkowie ich rodzin zamieszkali na terenie Wielkiej Brytanii będą musieli uzyskać dokument potwierdzający ich status. Uzyskanie statusu będzie stanowić potwierdzenie (na przykład dla pracodawców lub usługodawców publicznych), że posiadają oni pozwolenie na dalszy pobyt i pracę na terenie Wielkiej Brytanii.

Opłata za złożenie wniosku nie będzie przekraczać wysokości opłat pobieranych od obywateli brytyjskich za brytyjski paszport. Osoby posiadające ważny dokument potwierdzający prawo stałego pobytu będą mogły złożyć wniosek bezpłatnie.

Proces składania wniosków będzie na tyle uproszczony, szybki i przyjazny użytkownikowi na ile to możliwe. Aby zredukować ilość wymaganych dokumentów, zostaną w nim wykorzystane dane posiadane obecnie przez administrację państwową. Na przykład dokumentacja Brytyjskiego Urzędu Celno-Skarbowego (HMRC) wykaże historię zatrudnienia danej osoby na terenie Wielkiej Brytanii.

Obywatele UE ubiegający się o ten status będą musieli:

przedstawić dokument tożsamości wraz z aktualnym zdjęciem w celu potwierdzenia tożsamości i narodowości
zgłosić wszelkie wyroki za popełnione przestępstwa
Nie będą musieli:

rozliczać się z każdej podróży poza teren Wielkiej Brytanii
przedstawiać dowodów na posiadanie rozszerzonego ubezpieczenia na wypadek choroby
mieć pobieranych odcisków palców
Elektroniczny formularz wniosku zostanie najprawdopodobniej udostępniony pod koniec 2018 r. Elektroniczną aktualizację informacji (w języku angielskim) można uzyskać po zarejestrowaniu się na stronie internetowej.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych będzie służyć pomocą, aby zapobiegać odrzuceniu wniosku z powodu prostych błędów lub przeoczeń. W razie drobnych przeoczeń Ministerstwo będzie kontaktować się z daną osobą, udzielając pomocy w ich skorygowaniu. W razie konieczności dostarczenia dodatkowych dowodów informacje na ten temat będą przekazywane przed podjęciem decyzji.

Aby zapewnić odpowiednią ilość czasu na złożenie wniosku, program będzie aktywny przez długi okres, co najmniej 2 lat po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. W tym okresie prawa obywateli UE będą chronione na terenie Wielkiej Brytanii. Osoby, które złożą wniosek w ramach obowiązującego programu, ale nie uzyskają odpowiedzi przed upływem tego okresu, będą mogły pozostać na terenie Wielkiej Brytanii do podjęcia decyzji w ich sprawie.

źródło: gov.uk

LIKE & SHARE
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

BREXIT - CO TRZEBA BĘDZIE ZROBIĆ?

Co zmieni się w naszym statusie po Brexicie?

W tej chwili nasze przebywanie tutaj jest uregulowane na podstawie naszego paszportu. Sam fakt bycia obywatelem unijnym daje nam prawo wjazdu, pracy, mieszkania. To ulegnie zmianie. Wszyscy Polacy będą musieli w sposób aktywny zarejestrować się, czyli zgłosić swoją obecność w Wielkiej Brytanii do Home Office.

Czy to dotyczy także osób, które już mają stałą rezydenturę?

To dotyczy wszystkich, którzy nie są obywatelami Wielkiej Brytanii.

Obywatele krajów trzecich, którzy mają stałe prawo pobytu mają z reguły dokument, który się nazywa Indefinite Leave to Remain, czyli stałe prawo pobytu. Dla obywateli UE odpowiednikiem tego dokumentu jest Permanent Residence, czyli rezydentura stała. Ona się tym różni od prawa stałego pobytu, że dzieje się automatycznie. Po 5 latach pobytu w tym kraju, spełnienia warunków traktatowych automatycznie stajemy się stałymi rezydentami. Ta słynna niebieska winietka to jest tylko potwierdzenie tego faktu. Ten dokument jest o tyle ważny, że jest dla nas drogą do obywatelstwa.

A nowy status?

Są trzy możliwości, jak będzie wyglądać jego uzyskiwanie. Jedna możliwość jest taka, że bierzemy nasz Indefinity Leve to Remain, który mają osoby, które przyjechały jeszcze przed wejściem Wielkiej Brytanii do UE i przed wejściem Polski do UE albo nasz Permanent Residence i składamy z wnioskiem o status osiadły. Home Office sprawdzi tylko, czy w między czasie nie staliśmy się kryminalistami i za darmo wyda nam nowy dokument.

Drugi scenariusz jest taki, że nie mamy żadnego dokumentu wcześniejszego, więc teraz aplikujemy po raz pierwszy. Ciekawe jest to, że zmienia się filozofia w jaki sposób Home Office będzie rozpatrywał te nowe wnioski. W tej chwili osoby występujące o rezydenturę stałą muszą uwodnić, że spełniają wszystkie warunki, żeby ją dostać. Po Brexicie Home Office założy, że mamy prawo do pobytu stałego.

Jak aplikacja o status osiadły będzie wyglądać od strony formalnej?

Sam proces ma być bardzo łatwy. Wnioski będzie się składać przez aplikację mobilną. Tam wpisujemy nasze dane i numer National Insurance. Osoby, które nie maja tego numeru, niech nadgonią szybko, bo to będzie absolutna podstawa w rozpatrywaniu wniosków. Home Office sam będzie sprawdzał na postawie naszego numeru jakie podatki płaciliśmy, jakie składki odprowadzaliśmy oraz jakie zasiłki pobieraliśmy. Pobór zasiłków będzie tak samo uznawany za ewidencje pobytu jak praca, więc niezdolność do pracy nie będzie problemem. Na tej podstawie dostaniemy decyzję od Home Office. Jeżeli mamy 5 lat pobytu to nie ma problemu – mamy status osiadły.

Co jeżeli jesteśmy krócej niż 5 lat?

Home Office wróci do nas z tym tematem i powie, że w tej chwili możemy dostać wstępny status, czyli Pre-settlement Status. I tu nieważne, czy zabrakło nam dwóch miesięcy czy czterech lat i dziesięciu miesięcy. Na podstawie tej decyzji będziemy ten brakujący okres dopracowywać, zaaplikujemy jeszcze raz i dostaniemy dokument docelowy.

Jakie dokumenty będą potrzebne, żeby aplikować o nowy status?

Przede wszystkim dokumenty tożsamości. To brzmi śmiesznie, ale proszę mi wierzyć – wiele aplikacji się nie odbędzie, bo komuś wygaśnie paszport.

Jeżeli Home Office stwierdzi, że brakuje nam jakiegoś czasu do tych pięciu lat, a my uważamy, że mamy prawo do pełnego Settlement Status, to będziemy musieli pokazać zestaw dokumentów, który udowodni, że byliśmy w kraju przez ten czas. Mogą to być na przykład umowy wynajmu mieszkania lub wyciągi z konta.

Jaki jest trzeci scenariusz o którym wspomniałaś?

Nie robimy nic. I to jest rozwiązanie, którego wszyscy muszą się wystrzegać jak ognia. Jeżeli w danym terminie nie złożymy tej aplikacji, z dnia na dzień staniemy się nieudokumentowanymi imigrantami. To jest przestępstwo kryminalne, to jest powód, żeby być natychmiast wydalonym z kraju i to spycha ludzi do obszaru szarej strefy. W momencie, kiedy nie mamy uregulowanego statusu emigracyjnego, nie mamy prawa wynająć mieszkania, nie mamy prawa pracy, konta bankowe będą zamrożone i zamknięte, środki mogą być przejęte, nie mamy prawa używać prawa jazdy. Jednym słowem nie mamy prawa do niczego.

Jak nowy status przekłada się na prawa pracownicze?

W ogóle się nie przekłada. Bo jako obywatele unijni mamy pełny dostęp do rynku pracy. Dla tych, którzy są już tutaj albo przyjadą w okresie przejściowym, to się w zasadzie nic nie powinno zmienić. Natomiast prawda jest taka, że są pracodawcy, którzy wykorzystują Brexit, żeby eksploatować pracowników. Na przykład obniżają pensje, bo „i tak musicie wyjechać z tego kraju”. Ale to nie ma nic wspólnego z Brexitem – to jest zwykłe działanie oszustów, którzy chcą wykorzystać sytuację najuboższych.

A co z pracownikami sezonowymi?

Co się zmieni po okresie przejściowym – tego jeszcze nie wiemy. Jeżeli będzie miękki Brexit i zostajemy we wspólnym rynku to nic nie powinno się zmienić. Natomiast może zostać wprowadzona jakaś forma reżimu wizowego. My nie jesteśmy zwolennikami wiz pracowniczych , bo tam jest duże pole do manipulacji – pracownicy są przywiązani do wizy. Jesteśmy więc zainteresowani pracą z Home Office nad taką formą, która nie byłaby eksploatacyjna.

Czy po referendum zmieniły się problemy, z którymi przychodzą do was ludzie?

Są trzy problemy, o których wiemy, że występują. Pierwszy to nieuczciwi pracodawcy, o których wspomniałam – obniżają zarobki, nie wypłacają tych zarobków albo ograniczają możliwość korzystania z urlopu To się dalej zdarza, ale ostatnio trochę mniej. Jesteśmy tyle miesięcy po referendum i dalej się nic nie zmieniło, więc zaczyna do ludzi docierać, że nie ma się co nabierać na wszystko.

Drugi – dostęp do pracy. Czyli niepewność co do naszego statusu imigracyjnego, powoduje że pracodawcy wycofują oferty. Żaden pracodawca nie chce inwestować w pracownika, który mu zniknie. Chyba, że to jest praca tymczasowa. Efekt jest taki, że osoby, które nie mogą znaleźć czegoś przyzwoitego, wpadają w takie tymczasowe prace, bo to jedyna rzecz, którą mogą dostać.

No i jest trzeci problem, który będzie dotyczył osób nowo przybyłych. Możemy oczekiwać czasowego zwiększenia ilości imigrantów z krajów akcesyjnych. I te osoby mogą czuć, że muszą wziąć byle robotę, byle się zahaczyć.

Źródło: Tygodnik Cooltura

*** LIKE & SHARE ***

#brexit #imigrant #polak #uniaeuropejska #eu #leave
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

Życzymy wszystkim wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka oraz mokrego dyngusa! Wypoczywajcie i cieszcie się czasem z rodziną!

P.S. W poniedziałek biuro nieczynne, zapraszamy od wtorku godz 10.00.
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

1 miesiąc temu

Bagniuk Inter Trans

Dzisiaj otrzymaliśmy klucze do przestronnego 3-pokojowego mieszkania w Peterculter. Gratulujemy Pani Agnieszce. Dodamy tylko, że Pani Agnieszka złożyła aplikacje mieszkaniowe za pośrednictwem naszego biura w drugiej połowie lutego 2018r. Czasami coś co wydaje się niemożliwe jest w zasięgu ręki.

Szukasz pomocy? Skontaktuj się z nami postaramy się pomóc.

🏠 Biuro BIT
📬 ul. Rubislaw Terrace 14, Aberdeen AB10 1XE
☎ 01224 467940 ☎ 07877 858547

💻 www.bagniuk.com 📩 info@bagniuk.com
👍 www.facebook.com/bagniukintertrans

🕘 Godziny otwarcia:
Pon, Wt ▪ (10:00-17:00)
Śr ▪ (10:00-19:00)
Czw, Pt ▪ (10:00-17:00)
Sob ▪ (10:00-17:00) *
Nd ▪ (Nieczynne)

* Czynne w każdą pierwszą sobotę miesiąca

#mieszkanie #social #dom #aplikacje #flat #aberdeen #house #housingassociation #urządmiejski #4kąty
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

2 mies. temu

Bagniuk Inter Trans

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Pań z okacji ich święta.

życzy
Zbigniew Bagniuk

#dzieńkobiet #8marca #dlapań
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

2 mies. temu

Bagniuk Inter Trans

HOME HUNT

Uwaga. Osoby, które aplikują o mieszkania przez Home Hunt powinny regularnie brać udział w licytacjach. Na chwilę obecną jest "wysyp" mieszkań 3-pokojowych w dzielnicy Mugiemoss Mews, Aberdeen (okolice Tesco 24h). Są to nowe budownictwa, dlatego sugerujemy nie przegapić tych ogłoszeń i zalicytować do na wybrane nieruchomośći do dnia 12 marca 2018.

Link do Home Hunt: www.homehunt.info
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

2 mies. temu

Bagniuk Inter Trans
Zobacz na Facebook'u

2 mies. temu

Bagniuk Inter Trans

ZASIŁKI W UK

Jak się tym uporać? Nie wiesz, które zasiłki przysługują Twojej rodzinie? Potrzebujesz uzyskać wyliczeń? Szukasz pomocy w złożeniu aplikacji?

Skontaktuj się z nami.

🏠 Biuro BIT
📬 ul. Rubislaw Terrace 14, Aberdeen AB10 1XE
☎ 01224 467940 ☎ 07877 858547

💻 www.bagniuk.com 📩 info@bagniuk.com
👍 www.facebook.com/bagniukintertrans

🕘 Godziny otwarcia:
Pon, Wt ▪ (10:00-17:00)
Śr ▪ (10:00-19:00)
Czw, Pt ▪ (10:00-17:00)
Sob ▪ (10:00-17:00) *
Nd ▪ (Nieczynne)

* Czynne w każdą pierwszą sobotę miesiąca

#zasiłki #benefity #rodzina #aplikacja #pomoc
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

2 mies. temu

Bagniuk Inter Trans

APLIKACJE MIESZKANIOWE

Pomogliśmy już wielu Polakom w uzyskaniu mieszkania socjalnego. Umów się na spotkanie. Pomożemy Ci wypełnić aplikacje oraz poprowadzić Twoją sprawę od początku do końca.

🏠 Biuro BIT
📬 ul. Rubislaw Terrace 14, Aberdeen AB10 1XE
☎ 01224 467940 ☎ 07877 858547

💻 www.bagniuk.com 📩 info@bagniuk.com
👍 www.facebook.com/bagniukintertrans

🕘 Godziny otwarcia:
Pon, Wt ▪ (10:00-17:00)
Śr ▪ (10:00-19:00)
Czw, Pt ▪ (10:00-17:00)
Sob ▪ (10:00-17:00) *
Nd ▪ (Nieczynne)

* Czynne w każdą pierwszą sobotę miesiąca

#mieszkanie #social #dom #aplikacje #flat #aberdeen #house #housingassociation #urządmiejski #4kąty
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

2 mies. temu

Bagniuk Inter Trans

ODSZKODOWANIA POWYPADKOWE

Miałeś(aś) wypadek w pracy? Na ulicy? Kolizja na drodze?

Skontaktuj się z nami i dowiedz się, czy przysługuje się Tobie odszkodowanie. Wielu naszych Klientów nie zdawało sobie sprawy, że mogą uzyskać odszkodowanie w tysiącach funtów.

Nie jesteś pewien/pewna? Nie zwlekaj! Działamy na zasadach "No Win No Fee" co oznacza, że nie musisz finansować swojego roszczenia.

🏠 BAGNIUK INTER TRANS
ul. Rubislaw Terrace 14, Aberdeen AB10 1XE
☎ 01224 467940 / 07877 858547
💻 www.bagniuk.com
📩 info@bagniuk.com
🌏 www.facebook.com/bagniukintertrans

🕘 Godziny otwarcia:
Pon, Wt (10:00-17:00)
Śr (10:00-19:00)
Czw, Pt (10:00-17:00)
Sob (10:00-17:00)*
Nd (Nieczynne)

*Czynne w każdą pierwszą sobotę miesiąca

#odszkodowanie #wypadek #obrażenia #zdrowie #aberdeen
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

2 mies. temu

Bagniuk Inter Trans

ZAKUP I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

- historia i zdolność kredytowa
- kredyt hipoteczny
- wyceny i raporty
- zakup mieszkania na rynku wtórnym

Skontaktuj się z nami.

🏠 Biuro BIT
📬 ul. Rubislaw Terrace 14, Aberdeen AB10 1XE
☎ 01224 467940 ☎ 07877 858547

💻 www.bagniuk.com 📩 info@bagniuk.com
👍 www.facebook.com/bagniukintertrans

🕘 Godziny otwarcia:
Pon, Wt ▪ (10:00-17:00)
Śr ▪ (10:00-19:00)
Czw, Pt ▪ (10:00-17:00)
Sob ▪ (10:00-17:00) *
Nd ▪ (Nieczynne)

* Czynne w każdą pierwszą sobotę miesiąca
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

2 mies. temu

Bagniuk Inter Trans

SZUKASZ PRACY?

Szukasz pracy? Pomożemy Ci przygotować profesjonalne CV oraz List Motywacyjny. Zarejestrujemy Cię w urzędzie oraz w agencjach pracy.

🏠 Biuro BIT
📬 ul. Rubislaw Terrace 14, Aberdeen AB10 1XE
☎ 01224 467940 ☎ 07877 858547

💻 www.bagniuk.com 📩 info@bagniuk.com
👍 www.facebook.com/bagniukintertrans

🕘 Godziny otwarcia:
Pon, Wt ▪ (10:00-17:00)
Śr ▪ (10:00-19:00)
Czw, Pt ▪ (10:00-17:00)
Sob ▪ (10:00-17:00) *
Nd ▪ (Nieczynne)

* Czynne w każdą pierwszą sobotę miesiąca

#praca #zatrudnienie #CV #listmotywacyjny #rynekpracy #agencjapracy #recruitment #job #coveringletter
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u

2 mies. temu

Bagniuk Inter Trans

URLOP

Informujemy, iż w dniach 2-5 marca 2018 (piątek, sobota, poniedziałek) Biuro BIT będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.
... Pokaż więcejZwiń

Zobacz na Facebook'u


facebook